GMINA KRZEMIENIEWO
Osoby Jednostki Dokumenty Tematy Strona WWW Urzędu

Transmisje z obrad Sesji Rady Gminy [kliknij tutaj]

Dowozy uczniów do szkół [kliknij tutaj]

Ceny i stawki opłat dla zbiorowego odprowadzania ścieków [kliknij tutaj]

Podatki - Opłaty - Deklaracje 2019 rok [kliknij tutaj]

Nowe Podatki – Opłaty – Deklaracje – lipiec 2019 rok [kliknij tutaj]

Protokoł nr 35/2006


Protokoł nr 35/2006 z posiedzenia

KOMISJI ROLNICTWA i ROZWOJU GOSPODARCZEGO

w dniu 16 stycznia 2005 r.

 

Porządek posiedzenia:

1. Otwarcie posiedzenia

Stan bezpieczeństwa Gminy Krzemieniewo.
Wolne głosy i wnioski.
Ad.1. Otwarcia posiedzenia Komisji Rolnictwa i Rozwoju Gospodarczego w dniu 16 stycznia br. dokonała przewodnicząca komisji Pani Maria Kamyczek, która powitała komendanta Policji Pana Jacka Maćkowiak i przybyłych na posiedzenie ich członków (lista obecności stanowi załącznik nr 1 i 2 niniejszego protokołu).

 

Ad. 2. Nad bezpieczeństwem Gminy Krzemieniewo opiekę sprawuje trzech funkcjonariuszy Policji, którzy codziennie patrolują teren gminy oraz niektóre miejscowości sąsiadujące. Ich natychmiastowa interwencja i ciągły nadzór w każdej wsi stanowi, iż jest to gmina bezpieczna o czym świadczy statystyka roku 2005. Zanotowano bowiem 45 przestępstw, w tym 12 o charakterze kryminalnym, pozostałe to włamania do garaży, sklepu spożywczego w Lubonii i Zajazdu DOBRODZIEJ.

Przeciwko 33 osobom sprawy skierowane zostały do Kolegium a dotyczą najczęściej jazdy w stanie nietrzeźwym pojazdami mechanicznymi.

Bardzo dużo , bo aż 176 mandatów nałożono za wykroczenia przepisów drogowych oraz 38 mandatów na właścicieli psów. Przypomnijmy, iż rozdział V ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminie z dnia 17 grudnia 1998 r. reguluje sposoby opieki nad zwierzętami i przestrzeganie go jest naszym obowiązkiem. Wszystkie sprawy publiczne o znaczeniu lokalnym nie respektowane przez mieszkańców zostaną albo skierowane do kolegium, albo ukarane mandatami.

Karze poddane zostaną również osoby nieletnie, które łamią prawo. Takich wniosków w roku 2005 było 3 na terenie szkoły w Pawłowicach oraz zanotowano 1 rozbój również we wsi Pawłowice.

Po raz pierwszy na Gminie Krzemieniewo skradziono samochód marki Fiat 126, który został odnaleziony po 2 tygodniach w okolicach Opola.

Ciągłe patrole Policji sprawić mają, iż wniosków o ukaranie bądź wykroczenie w roku 2006 będzie znaczniej mniej lub w ogóle. Tego życzą nam funkcjonariusze Policji, zaś mieszkańcy gminy życzą Policji pracy bez „stresu”.


- 2 -

 


Ad.3. W wolnych głosach i wnioskach udział wzięła przewodnicząca komisji Pani M. Kamyczek, która szczególną uwagę zwróciła na jazdę po drodze nieoświetlonym rowerem. Dla wielu osób jest to podstawowy środek transportu, jednak tak jak każdy inny pojazd tak i rower winien być wyposażony w lampki i elementy odblaskowe umieszczone zarówno na odzieży jak i samym rowerze. Tylko wtedy mogą poczuć się pewnie, że będą odpowiednio wcześnie zauważeni przez kierujących samochodami. Zatem nie oszczędzajmy na wyposażeniu naszego roweru, bowiem przelicznik może być bardzo wysoki i kosztować nas zdrowie lub życie. Uwaga ta okazała się bardzo trafna, poparli ją nie tylko wszyscy członkowie komisji ale sam komendant, który zobowiązał się do większej kontroli rowerzystów po zapadnięciu zmroku.


Ze względu na wyczerpanie tematu posiedzenie komisji zostało zakończone.

 

 


Protokołowała: Przewodnicząca:

Krystyna Dziedzic Maria Kamyczek

 

 

 


Autor informacji: Longina Szulc
Informację wprowadził: 18
Opublikowany dnia: 2005-01-16
Wprowadzony do BIP dnia: 2006-06-02
Zmian: 0
Serwis używa cookies aby zapamiętać otwartą sesję i ewentualne dane o logowaniu.
Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.Instrukcja Statystyki Wyszukiwarka Redakcja BIP Archiwum Strony usunięte